اعلام تاریخ و مدارک مصاحبه پذیرفته شدگان اولیه آزمون سراسری دکتری ۱۳۹۸ (سازمان سنجش آموزش کشور) در دانشگاه معارف اسلامی

باسمه المتعالی

اعلام تاریخ و مدارک مصاحبه پذیرفته شدگان اولیه آزمون سراسری دکتری ۱۳۹۸ (سازمان سنجش آموزش کشور) در دانشگاه معارف اسلامی

 

ضمن عرض تبریک به مناسبت قبولی در مرحلۀ اول آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز) سال ۹۸ (سازمان سنجش) در دانشگاه معارف اسلامی به اطلاع می رساند:

اسامی اعلام شده توسط سازمان سنجش به دانشگاه معارف اسلامی، چند برابر ظرفیت دانشگاه می باشد که پس از انجام مصاحبه علمی در هر گرایش، در صورت کسب حدنصاب لازم، حداکثر ۲ نفر در دوره روزانه (زن و مرد) و ۲ نفر در دوره نوبت دوم (زن و مرد) در هر گرایش به­عنوان پذیرفته شده نهایی توسط سازمان سنجش جهت ثبت نام در دورۀ دکتری به دانشگاه معارف اسلامی معرفی خواهند شد (ورودی بهمن ۹۸). لازم به ذکر است سهمیه هیئت علمی و استعداد درخشان (در صورت کسب حدنصاب علمی) مازاد بر ظرفیت کل محاسبه می شود. بر این اساس لازم است:

کلیه قبول شدگان مرحله اول دوره های روزانه و نوبت دوم، مدارک مورد نیاز به شرح ذیل را در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه ۱۸ ، ۱۹ و ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ فقط در ساعات اداری، به آدرس ذیل و به صورت حضوری تحویل کارشناسان گروه ها نمایند: جناب آقای هاشم زاده (۳۲۱۱۰۲۹۱) گرایش های انقلاب اسلامی و تاریخ و تمدن اسلامی؛ جناب آقای منصفی (۳۲۱۱۰۵۶۲) گرایش های اخلاق اسلامی و قرآن و متون اسلامی؛ جناب آقای عالیشاهی (۳۲۱۱۰۶۱۰) گرایش مبانی نظری اسلام.

 

آدرس دانشگاه معارف اسلامی:

قم، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، بین کوچه ۴ و ۶ ، پلاک ۷۲  ؛ تلفن ها : ۳۲۱۱۰۲۰۰  و  ۳۲۱۱۰۱ ۰۲۵

 

تذکر مهم: انجام مصاحبه منوط به ارائه کامل مدارک زیر می­باشد و در صورت عدم مراجعه در تاریخ های ذکر شده جهت تحویل مدارک، به هیچ عنوان امکان مصاحبه وجود ندارد و داوطلب حذف خواهد شد و هیچگونه اعتراضی نیز وارد نخواهد بود.
داوطلبانی که امکان حضور در تاریخ های ذکر شده جهت تحویل مدارک را ندارند، جهت هماهنگی های لازم با کارشناسان گروه ها تماس حاصل نمایند.

 

مدارک لازم جهت انجام مصاحبه دکتری ۱۳۹۸ (سازمان سنجش آموزش کشور) :

  1. پرینت رسید پرداخت هزینه مصاحبه به مبلغ ۱,۰۰۰,۰۰۰ (یک میلیون) ریال قابل پرداخت از طریق سامانه یکپارچه پرداخت وجوه خدمات سایت دانشگاه معارف اسلامی.
  2. تکمیل فرم اطلاعات فردی و سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (دریافت فایل : PDF  – Word)
  3. تکمیل فرم رزومه (دریافت فایل : PDFWord)
  4. تکمیل فرم معدل (مخصوص افرادی که مقطع کارشناسی ارشد خود را به پایان نرسانده اند) (دریافت فایل: PDF)
   •  معدل مقطع کارشناسی ارشد که در این فرم درج می گردد می بایست با معدلی که در کارنامه داوطلب درج شده، یکسان باشد.
   • معدل مقطع کارشناسی که در کارنامه داوطلب درج شده نیز می بایست با معدل مندرج در مدرک داوطلب، یکسان باشد.
  5. تکمیل فرم اعضای هیئت علمی (مربوط به مربیانی که سهمیه هیئت علمی دارند) (دریافت فایل: PDF)
  6. پرینت کارنامه داوطلب در آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۸ (قابل دسترس در سایت سازمان سنجش)
  7. پرینت انتخاب رشته داوطلب در آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۸ (قابل دسترس در سایت سازمان سنجش)
  8. اصل و کپی مدرک زبان برای داوطلبانی که نمره در آزمون های ملی و بین المللی دارند.
  9. ارائه کپی یکی از مدارک تحصیلی زیر :
   • دانشنامه کارشناسی ارشد مدرسی معارف اسلامی.
   • دانشنامه سطح سه حوزوی.
   •  حوزویان دارای مدرک سطح دو به همراه مدرک کارشناسی ارشد مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همخوان با گرایش پنجگانه دروس معارف اسلامی به تشخیص گروه آموزشی مربوطه.
   • مدرک خبرگان بدون مدرک (مورد تایید مراجع ذی صلاح).
   •  مربیان رسمی گروه معارف اسلامی (اعضای هیأت علمی گروه معارف اسلامی در مرتبه مربی) با تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی. 
  1. ارائه کپی مدرک کارشناسی (سطح ۲)
  2. اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه (یک نسخه)
  3. اصل و کپی کارت ملی (یک نسخه)
  4. اصل و کپی کارت پایان خدمت یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص نماید (مخصوص برادران)
  5. یک قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ و جدید (پشت نویسی شده)
  6. داوطلبانی که سن ایشان بیشتر از ۴۰ سال می باشد: ارائه نامه رسمی از دانشگاه های محل تدریس مبنی بر تدریس در دو ترم گذشته در گروه های معارف اسلامی به همراه تصویر مجوز تدریس مورد تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها.
  7. کپی ریز نمرات مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (سطح ۲ و سطح ۳)
  8. کلیه مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی و تبلیغی (در روز مصاحبه، آورده شود).
  9. مدارک مندرج در سایت سازمان سنجش در رابطه با مصاحبه دکتری ۹۸ نیز مد نظر قرار بگیرد. (لینک)

تذکر ۱: کسانی که به دلائل موجه قادر به ارائه مدارک‌ مندرج در بندهای ۹ و ۱۰ نمی‌باشند، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.

تذکر ۲: در صورتی که داوطلب مدارک لازم برای انجام مصاحبه را نداشته باشد، علاوه بر اینکه مصاحبه انجام نخواهد گرفت، وجه پرداختی نیز به هیچ وجه مسترد نمی گردد.         

 

مصاحبه علمی برای قبول شدگان مرحله اول کلیه گرایش ها در تاریخ های زیر صورت خواهد گرفت:

 • تاریخ و تمدن اسلامی: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۹ و ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
 • قرآن و متون اسلامی: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۹ و ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
 • انقلاب اسلامی : روزهای پنج شنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
 • مبانی نظری اسلام: روزهای جمعه و شنبه ۳۱ خرداد و ۱ تیر ۱۳۹۸
 • اخلاق اسلامی : روزهای شنبه و یکشنبه ۱ و ۲  تیر ۱۳۹۸

 

 لازم به ذکر است برنامه و ساعت دقیق مصاحبه هر داوطلب، متعاقباً از طریق همین سایت اطلاع ­رسانی خواهد شد.

 

جهت برنامه ریزی برای زمانبندی مصاحبه ها، داوطلبانی که قصد شرکت در مصاحبه را دارند علاوه بر تحویل مدارک در وقت مقرر، حداکثر تا تاریخ ۱۶ خرداد ۹۸، پیامک با متن ذیل را حتماً به شماره ۳۰۰۰۱۰۱۱۶۶  ارسال نمایند:

a+ نام و نام خانوادگی+گرایش+ دوره (روزانه یا نوبت دوم)

نکته ۱: حرف a حتماً در ابتدای متن پیامک آورده شود.

نکته ۲ : افرادی که در چند گرایش و یا هر دو دوره مجاز شده اند، در صورتیکه قصد شرکت در همه آنها  را دارند، به طور جداگانه پیامک کنند.

 

تذکرات مهم :

 1. با توجه به این که برای هر گرایش مصاحبه جداگانه برگزار خواهد شد، داوطلبانی که قصد شرکت در مصاحبه چند گرایش را دارند، ضروری است برای هر گرایش، هزینه مصاحبه را به طور مجزا پرداخت و پرینت رسید آن را ارائه کنند؛ همچنین این داوطلبان می بایست مدارک مصاحبه را برای هر گرایش به طور مجزا تهیه و تحویل کارشناس مربوطه دهند.
 2. داوطلبانی که در یک گرایش در دو دوره روزانه و نوبت دوم قصد شرکت در مصاحبه را دارند، با توجه به اینکه یک مصاحبه گرفته می شود، پرداخت هزینه یک مصاحبه کفایت می کند؛ همچنین این داوطلبان می بایست هنگام تحویل مدارک این موضوع را به کارشناس مربوطه اطلاع دهند و در فرم سوابق آموزشی و پژوهشی نیز هر دو دوره را علامتگذاری کنند.
 3. حضور داوطلب در ساعات تعیین شده (که متعاقباً از طریق همین سایت اعلام خواهد شد) برای مصاحبه الزامی است و این زمان غیر قابل تغییر است و عدم حضور (بدون دلیل موجهی که مورد پذیرش دانشگاه باشد) به منزله غیبت و انصراف تلقی می شود.
 4. آن ‌دسته از معرفی‌شدگان برای مصاحبه که متقاضی استفاده از سهمیه مربی گردیده‌اند، موظف به ارائه گواهی معتبر در این خصوص می‌باشند. لازم به توضیح است مطابق ضوابط مربوط، منحصراً مربیان آموزشی رسمی (آزمایشی یا قطعی) گروه های معارف اسلامی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری، مجاز به استفاده از سهمیه «مربی» در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۸ رشته مدرسی معارف اسلامی می‌باشند؛ مدرسان و اعضاء هیأت علمی پیمانی، قراردادی، حق‌التدریس، دستیاران آموزشی و همچنین اعضای هیات علمی دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در این آزمون، اجازه استفاده از این سهمیه را ندارند.
 5. هر کدام از فعالیت های علمی، پژوهشی و آموزشی (کتاب، مقاله، تدریس، کنفرانس علمی، مدرک زبان و …)، اجرایی، تبلیغی و فرهنگی داوطلبان و همچنین نمره پایان نامه و معدل دوره کارشناسی ارشد، دارای امتیاز مربوط به خود در مصاحبه است و تنها در صورتی این امتیازات محاسبه می شود که فرد، در روز مصاحبه، مدارک مورد نظر را به صورت کاملاً مستند ارائه کند؛ صرف نوشتن در فرم سوابق و رزومه و یا اعلام شفاهی و موکول کردن ارائه مدارک به روزهای بعد از مصاحبه، امتیازی را برای داوطلب به همراه نخواهد داشت و هیچ اعتراضی در این موضوع وارد نخواهد بود.
 6. کلیه داوطلبان می بایست یک نسخه از پایان نامه کارشناسی ارشد و یا سطح ۳ را نیز برای روز مصاحبه همراه خود بیاورند؛ دانشجویان آموزش محور لازم است به جای پایان نامه، گزارش سمینار آموزش محور را ارائه نمایند.
 7. کلیه داوطلبانی که مرحله کتبی و بررسی سوابق علمی و مصاحبه ارزیابی تخصصی را با موفقیت به اتمام برسانند و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه معارف اسلامی قرار گیرند، توجه داشته باشند که پذیرش آنها بصورت مشروط و با اخذ تعهدات ذیل است و پذیرش نهایی و قطعی منوط به تأیید صلاحیت عمومی آنها از سوی دبیرخانه گزینش دانشجو و سازمان سنجش آموزش کشور و مدیریت جذب و ارزشیابی معاونت آموزشی پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، خواهد بود:
  • تعهد کتبی مبنی بر تکمیل فرم بررسی صلاحیت های عمومی در وبگاه سازمان سنجش آموزش کشور و ارائه تصویر آن برای درج در پرونده تحصیلی.
  • تعهد کتبی مبنی بر ثبت نام در سامانه گزینش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و انجام مصاحبه مربوطه.
  • تعهد مبنی بر عدم ثبت نام در سایر مؤسسات پذیرنده دانشجوی دکتری.
 8. عدم مراجعه داوطلب (بدون عذر موجه که مورد پذیرش دانشگاه باشد) در زمان مقرر مطابق جدول زمانی مصاحبه (که متعاقباً از طریق همین سایت اعلام خواهد شد)، به منزله انصراف داوطلب از پذیرش در کدرشته‌محل یا کدرشته‌محل های انتخابی مربوطه تلقی می‌گردد و هیچگونه اعتراضی مورد قبول نخواهد بود.
 9. دوره روزانه، رایگان و دوره نوبت دوم، دارای شهریه می باشد؛ جهت مشاهده میزان شهریه دوره نوبت دوم کلیک کنید.
 10. پذیرفته شدگان نهایی، ورودی بهمن ماه ۹۸ خواهند بود.
 11. پذیرفته شدگان نهایی جهت ارائه اصل مدرک کارشناسی ارشد (سطح۳) تا ۳۰ بهمن ۹۸ فرصت خواهند داشت.
 12. امتیاز آزمون ۵۰ درصد، امتیاز سوابق آموزشی و پژوهشی ۲۰ درصد و امتیاز مصاحبه ۳۰ درصد می باشد؛ لازم به ذکر است مصاحبه تخصصی در حیطه رشته و گرایش مربوطه و در حد کلیه کتب مرجع و اصلی می باشد و محدود به منبع خاصی نیست.
 13. نتیجه نهایی آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۸، از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد؛ خواهشمند است، نتایج نهایی را به هیچ عنوان از دانشگاه پیگیری نکنید.

 

سامانه یکپارچه پرداخت وجوه خدمات

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *