اعلام تاریخ و مدارک مصاحبه پذیرفته شدگان اولیه آزمون سراسری دکتری ۱۳۹۷ (سازمان سنجش آموزش کشور)

ضمن عرض تبریک به مناسبت قبولی در مرحلۀ اول آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۷ (سازمان سنجش) در دانشگاه معارف اسلامی به اطلاع می رساند : اسامی اعلام شده توسط سازمان سنجش، چند برابر ظرفیت دانشگاه می
باشد که پس از انجام مصاحبه علمی در هر گرایش، در صورت کسب حدنصاب لازم، حداکثر از ۲ نفر در دوره روزانه (زن و مرد) و ۲ نفر در دوره نوبت دوم (زن و مرد) در هر گرایش به عنوان پذیرفته شده نهایی جهت ثبت نام در دورۀ دکتری دعوت به عمل خواهد آمد (ورودی بهمن ۹۷). لازم به ذکر است سهمیه هیأت علمی و استعداد درخشان (در صورت کسب حدنصاب علمی) مازاد بر ظرفیت کل محاسبه می شود. بر این اساس لازم است:

۱. کلیه قبول شدگان مرحله اول، می بایست قبل از مصاحبه علمی، به سایت گزینش نهاد رهبری مراجعه نموده و ثبت نام به عمل آورند؛ در صورت عدم ثبت نام، قبولی فرد، کان لم یکن تلقی می شود؛ لازم به ذکر است، قبولی نهایی داوطلبان مدرسی معارف اسلامی، منوط به نظر مثبت گزینش نهاد می باشد.


جهت ثبت نام در سامانه گزینش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کلیک کنید.

۲. کلیه قبول شدگان مرحله اول دوره های روزانه و نوبت دوم، مدارک مورد نیاز به شرح ذیل را در روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۸ و ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ فقط در ساعات اداری، به آدرس ذیل و به صورت حضوری تحویل کارشناسان گروه ها نمایند: جناب آقای هاشم زاده (۳۲۱۱۰۲۹۱) گرایش های انقلاب اسلامی و تاریخ و تمدن اسلامی؛ جناب آقای منصفی (۳۲۱۱۰۵۶۲) گرایش های اخلاق اسلامی و قرآن و متون اسلامی؛ جناب آقای عالیشاهی (۳۲۱۱۰۶۱۰) گرایش مبانی نظری اسلام.

آدرس دانشگاه:  قم ، بلوار امین ، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی ، بین کوچه ۴ و ۶ ، پلاک ۷۲ ، دانشگاه معارف اسلامی؛ تلفن : ۳۲۱۱۰۱ – ۰۲۵

تذکر مهم: انجام مصاحبه منوط به ارائه کامل مدارک زیر می باشد و در صورت عدم مراجعه در تاریخ های ذکر شده جهت تحویل مدارک، به هیچ عنوان امکان مصاحبه وجود ندارد و داوطلب حذف خواهد شد و هیچگونه اعتراضی نیز وارد نخواهد بود.

 

*** مدارک لازم جهت انجام مصاحبه دکتری ۱۳۹۷ (سازمان سنجش آموزش کشور) :

 1. اصل رسید بانکی به مبلغ ۱.۰۰۰.۰۰۰ (یک میلیون) ریال به  شماره شبای IR220100004001045903023451 بانک مرکزی به نام دانشگاه معارف اسلامی (قابل پرداخت در کلیه بانک های دولتی عضو شتاب).
 2. تکمیل فرم اطلاعات فردی و سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (دریافت فایل : PDFWord)
 3. تکمیل فرم رزومه (دریافت فایل : PDF – Word)
 4. تکمیل فرم معدل (دریافت فایل: PDF)

  – معدل مقطع کارشناسی ارشد که در این فرم درج می گردد می بایست با معدلی که در کارنامه داوطلب درج شده، یکسان باشد.
  – معدل مقطع کارشناسی که در کارنامه داوطلب درج شده نیز می بایست با معدل مندرج در مدرک داوطلب، یکسان باشد.
 5. تکمیل فرم اعضای هیات علمی (مربوط به افرادی که سهمیه هیات علمی دارند) (دریافت فایل: PDF)
 6. اصل و کپی کارنامه داوطلب در آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۷
 7. اصل و کپی کارنامه آزمون زبان برای داوطلبانی که نمره در آزمون های ملی و بین المللی دارند.
 8. ارائه اصل و کپی یکی از مدارک تحصیلی زیر :
  • دانشنامه سطح سه حوزوی
  • دانشنامه کارشناسی ارشد مدرسی معارف اسلامی
  • مدرک اتمام کفایتین (اتمام پایه ده کتبی) به انضمام دانشنامه کارشناسیارشد مرتبط
  • حکم کارگزینی اعضای هیئت علمی گروه های معارف اسلامی (رسمی قطعی یا رسمیآزمایشی) مورد تأیید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به انضمام دانشنامه کارشناسی ارشد.
  • مدرک خبرگان بدون مدرک (مورد تایید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها)
 9. ارائه اصل و کپی مدرک کارشناسی (سطح ۲)
 10. اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه (یک نسخه)
 11. اصل و کپی کارت ملی (یک نسخه)
 12. یک قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ و جدید (پشت نویسی شده)
 13. اصل و کپی کارت پایان خدمت یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص نماید (مخصوص برادران)
 14. داوطلبان حق التدریس گروه های معارف اسلامی دانشگاه ها که سن ایشان بیشتر از ۴۰ سال می باشد: ارائه نامه رسمی از دانشگاه محل تدریس مبنی بر تدریس در دو ترم گذشته در گروه های معارف اسلامی به همراه تصویر مجوز تدریس ۳ ساله
  مورد تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها.
 15. اصل و کپی مدرک تأیید شده برای افرادی که از سهمیه رزمندگان استفاده کرده اند.
 16. کپی ریز نمرات مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (سطح ۲ و سطح ۳)
 17. کلیه مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی (در روز مصاحبه، آورده شود).
 18. مدارک مندرج در سایت سازمان سنجش در رابطه با مصاحبه دکتری ۹۷ نیز مد نظر قرار بگیرد. (لینک مربوطه)


* تذکر ۱: کسانی که به دلائل موجه قادر به ارائه اصل مدارک‌ مندرج در بندهای ۸ و ۹ نمی‌باشند، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.


* تذکر ۲: در صورتی که داوطلب مدارک لازم برای انجام مصاحبه را نداشته باشد، علاوه بر اینکه مصاحبه انجام نخواهد گرفت، وجه پرداختی نیز به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

 

مصاحبه علمی برای قبول شدگان مرحله اول کلیه گرایش ها در تاریخ های زیر صورت خواهد گرفت:

انقلاب اسلامی :

روزهای سه شنبه،چهارشنبه و پنجشنبه ۵، ۶ و ۷/تیر/۱۳۹۷

تاریخ و تمدن اسلامی:

روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه ۵، ۶ و ۷/تیر/۱۳۹۷

مبانی نظری اسلام:

روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۶ و ۷/تیر/۱۳۹۷

اخلاق اسلامی :

روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه ۹، ۱۰ و ۱۱/تیر/۱۳۹۷

قرآن و متون اسلامی:

روزهای سه شنبه، چهار شنبه و پنجشنبه ۱۲، ۱۳ و ۱۴/تیر/۱۳۹۷

 

لازم به ذکر
است برنامه و ساعت دقیق مصاحبه هر داوطلب، متعاقباً از طریق همین سایت اطلاع رسانی
خواهد شد.

جهت برنامه ریزی برای زمانبندی مصاحبه، داوطلبانی که قصد شرکت در مصاحبه را دارند علاوه بر تحویل مدارک در وقت مقرر، حداکثر تا تاریخ ۲۰/خرداد/۹۷، پیامک با متن ذیل را حتماً به شماره ۳۰۰۰۱۰۱۱۶۶ ارسال نمایند تا حضورشان در مصاحبه قطعی گردد:
+a نام و نام خانوادگی+گرایش+ دوره (روزانه یا نوبت دوم)
نکته ۱: حرف a حتماً در ابتدای متن پیامک آورده شود.
نکته ۲ : افرادی که در چند گرایش و یا هر دو دوره مجاز شده اند، در صورتیکه قصد شرکت در همه آنها را دارند، به طور جداگانه پیامک کنند.

*** تذکرات مهم :
۱. با توجه به این که برای هر گرایش مصاحبه جداگانه برگزار خواهد شد، لذا ضروری است برای هر گرایش، فیش های مجزا واریز و اصل آن ارائه گردد. لازم به ذکر است افرادی که در یک گرایش در دو نوبت روزانه و نوبت دوم برای مصاحبه دعوت شده اند، واریز یک فیش کفایت می کند.
۲. حضور داوطلب در ساعات تعیین شده (که متعاقباً از طریق همین سایت اعلام خواهد شد) برای مصاحبه الزامی است و این زمان غیر قابل تغییر است و عدم حضور (بدون دلیل موجهی که مورد پذیرش دانشگاه باشد) به منزله غیبت و انصراف تلقی می-شود.
۳. آن ‌دسته از معرفی‌شدگان برای مصاحبه که متقاضی استفاده از سهمیه مربی گردیده‌اند، موظف به ارائه گواهی معتبر در این خصوص می‌باشند. لازم به توضیح است مطابق ضوابط مربوط، منحصراً مربیان آموزشی رسمی (آزمایشی یا قطعی) گروه های معارف اسلامی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری، مجاز به استفاده از سهمیه «مربی» در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۷ رشته مدرسی معارف اسلامی می‌باشند؛ مدرسان و اعضاء هیأت علمی پیمانی، قراردادی، حق‌التدریس، دستیاران آموزشی و همچنین اعضای هیات علمی دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در این آزمون، اجازه استفاده از این سهمیه را ندارند.
۴. هر کدام از فعالیت های علمی، پژوهشی و آموزشی (کتاب، مقاله، تدریس، کنفرانس، مدرک زبان و …)، اجرایی، تبلیغی و فرهنگی داوطلبان و همچنین نمره پایان نامه و معدل دوره کارشناسی و دوره کارشناسی ارشد، دارای امتیاز مربوط به خود در مصاحبه است و تنها در صورتی این امتیازات محاسبه می شود که فرد، در روز مصاحبه، مدارک مورد نظر را به صورت کاملاً مستند ارائه کند؛ صرف نوشتن در فرم سوابق و رزومه و یا اعلام شفاهی و موکول کردن ارائه مدارک به روزهای بعد از مصاحبه، امتیازی را برای داوطلب به همراه نخواهد داشت و هیچ اعتراضی در این موضوع وارد نخواهد بود.
۵. کلیه داوطلبان می بایست یک نسخه از پایان نامه کارشناسی ارشد و یا سطح ۳ را نیز برای روز مصاحبه همراه خود بیاورند؛ دانشجویان آموزش محور لازم است به جای پایان نامه، گزارش سمینار آموزش محور را ارائه نمایند.
۶. کلیه داوطلبانی که مرحله کتبی و بررسی سوابق علمی و مصاحبه ارزیابی تخصصی را با موفقیت به اتمام برسانند و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه معارف اسلامی قرار گیرند، توجه داشته باشند که پذیرش آنها بصورت مشروط و با اخذ تعهدات ذیل است و پذیرش نهایی و قطعی منوط به تأیید صلاحیت عمومی آنها از سوی دبیرخانه گزینش دانشجو و سازمان سنجش آموزش کشور و مدیریت جذب و ارزشیابی معاونت آموزشی پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، خواهد بود.
– تعهد کتبی مبنی بر تکمیل فرم بررسی صلاحیت های عمومی در وبگاه سازمان سنجش آموزشکشور و ارائه تصویر آن برای درج در پرونده تحصیلی. (دریافت فایل: PDF)
– تعهد کتبی مبنی بر ثبت نام در سامانه گزینش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و انجام مصاحبه مربوطه. (دریافت فایل: PDF)
– تعهد مبنی بر عدم ثبت نام در سایر مؤسسات پذیرنده دانشجوی دکتری. (دریافت فایل: PDF)
۷. عدم مراجعه (بدون عذر موجه که مورد پذیرش دانشگاه باشد) در زمان مقرر مطابق جدول زمانی مصاحبه (که متعاقباً اعلام خواهد شد)، به منزله انصراف داوطلب از پذیرش در کدرشته ‌محل یا کدرشته‌محل های انتخابی مربوط تلقی می‌گردد.
۸. دوره نوبت دوم، دارای شهریه می باشد. جهت مشاهده میزان شهریه کلیک کنید.
۹. پذیرفته شدگان نهایی، ورودی بهمن ماه ۹۷ خواهند بود.
۱۰. پذیرفته شدگان نهایی جهت ارائه اصل مدرک کارشناسی ارشد (سطح۳) تا ۳۰/بهمن/۹۷ فرصت خواهند داشت.
۱۱. امتیاز آزمون ۵۰ درصد، امتیاز سوابق آموزشی و پژوهشی ۲۰ درصد و امتیاز مصاحبه ۳۰ درصد می باشد؛ لازم به ذکر است مصاحبه تخصصی در حیطه رشته و گرایش مربوطه و در حد کلیه کتب مرجع و اصلی می باشد و محدود به منبع خاصی نیست.
۱۲. نتیجه نهایی آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۷، از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد؛ خواهشمند است، نتایج نهایی را به هیچ عنوان از دانشگاه پیگیری نکنید.


معاونت آموزش دانشگاه معارف اسلامی

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *